Region
Česká republika - Zlínský kraj
Přistávačky
Doporučení
Terén je vhodný pro zkušenějšího pilota
Přístup
V Huslenkách u kostela vlevo (při cestě od Vsetína), po mostě přes Bečvu a následně vpravo, po neustále vzhůru se klikatící asfaltce. Není kam odbočit, prostě pořád nahoru, až k místům parkování. Dál asfalt končí, pěšky pokračujeme rovně nahoru po polní cestě. V lese pak odbočíme vpravo a asi po 100m jsme na místě, u vysílače. Startuje se z louky pod vysílačem směrem na JV.
Info
Parkování: 1-2 místa u kravína usedlosti Sivků, 2 místa o 200m blíž na křižovatce typu T. Nevjíždějte na travnaté plochy v blizkosti Sivků.
Přistání: pokud se nechytnete do termiky, tak nejlépe na levém, nebo pravém hřebenu, místa tam jsou. Nesvahujte do poslední chvíle, přímo pod kopcem není moc kde přistát, jsou tam chalupy, stromy a dráty. Nejbližší rozumné přistání vpředu je na konci údolí před řekou.
Přelety
Meteostanice poblíž
| Název |
Ondřejník (PgSonda) |
| Souřadnice |
49.5541N 18.2993E |
| Aktualizace |
27.10.2025 01:49
|
| Rychlost |
10.1 m/s
|
| Průměrná |
10.1 m/s
|
| Maximální |
16.2 m/s
|
| Směr |
↓
242 °
|
| Teplota |
1.1 °C
|
| Rosný bod |
-2.09 °C
|
| Tlak |
0 hPa
|
| Vzdálenost |
29.62 km
|
|
detail
|